User Tools

Site Tools


kkk

Mis on KKK?

See tähendab Korduma Kippuvad Küsimused. Siin saab vastuse küsimustele, mida väga tihti küsitakse.


Minu digibox käitub veidralt või ei tööta üldse

Kõige lihtsam on ta pooleks minutiks vooluvõrgust eemaldada ja lasta siis uuesti käivituda. Antud olukord võib ette tulla voolutõugete ja ka näiteks teatud tarkvarauuenduste puhul, mis nõuavad box'i normaalseks tööks taaskäivitamist, eriti kui seda pole väga ammu tehtud. Igal juhul peaks selliseid tõrkeid juhtuma väga harva.


Menüüd töötavad, aga pilti ei näita

Siin võib olla kaks probleemi. Ühel juhul võib box'i sees olev videomängija programm töö lõpetanud. Seda võib ette tulla, kui salvestiste või meedia mahamängimisel väga hoogsalt edasi tagasi kerida, või muidu puldil liiga palju suvalisi nuppe vajutada. Üldiselt aitab selle probleemi vastu box'i alglaadimine. Teine variant on, et võrgus on mingi rike. Sellisel juhul tuleks kõigepealt proovida, kas Internetiühendus on olemas ja kui ka see on puudu, või pilt ei taastu isegi peale digibox'i ja võibolla ka switchi (see valge karp) alglaaldimist - helistada ja anda rikkest teada.


Pilt on ruudiline, triibuline või jääb seisma

Pildiga seotud häireid on üldiselt kolme sorti:

Pilt jääb seisma ja mõne hetke pärast alustab uuesti tööd, nagu oleks kanalit vahetatud. Tegelikult on see veidi segane, miks selline viga tekib. Üldiselt tähendab see seda, et serverist tulev andmevoog katkeb. Tegelikult multicast, kui niisugune niisama lihtsalt katkeda ei saa. Ilmselt viitab selline olukord mingi võrguseadme veale. Kas siis ruuter, switch või digibox ise. Alustada võiks sellest, et kõik asjad korraks seinast välja tõmmata ja minuti pärast tagasi panna. Samuti peaks kontrollima, kas switch, digibox ja nende toiteplokid ikka saavad piisavalt jahutust. Üldiselt ei tohiks neid panna teiste seadmete alla või vahele. Enamasti möödub antud viga tegelikult iseenesest, aga kui ta väga tüütavaks muutub, võiks oma probleemidest rikketelefonil teada anda.

Pilt läheb korraks ruuduliseks ja/või heli kriiksatab. Sellist häiret võib digitaalse pildiedastuse korral aegajalt ette tulla. Kuna multicast andmevoog ennast ülduhul ise „parandada“ ei saa, siis peavad ideaalsel juhul absoluutselt kõik paketid õiges järjekorras ja õigel ajal kohale jõudma. Raraku reaalsus nii roosiline ei ole ja aegajalt võib midagi teepeal kaduma minna. Enamasti on viga niivõrd väike ja esineb nii harva, et kasutaja ei pane tähelegi. Kui seda aga hakkab juhtuma paar korda tunnis või sellise sagedusega, et häirivaks muutub, peaks riketesse teada andma.

Kolmas variant on selline, kus ekraanile ilmuvad tihedad horisontaalsed triibud. Sellisel juhul on HDMI kaabel kas kehvasti ühendatud või hoopis vigane.


Kuidas kanaleid lukustada?

Olles kanalite nimekirja juures ja kanalil, mida soovite lukustada, vajutage puldil  APP  nuppu, misjärel küsitakse PIN kood. Õige numbri sisestamisel kanal lukustatakse ja seda saab edaspidi vaadata vaid õiget PIN koodi teades. Lukkus kanali nime ees on pisike taba pilt. Vaikimisi PIN on 0000 ja seda saab muuta SeadedTurvaseaded. Niiöelda „täiskasvanute“ kanalid on automaatselt kogu aeg lukustatud.


Miks kõiki kanaleid järelvaadata ja salvestada ei saa?

Üldjuhul selle pärast, et kanali- või näitamisõiguste omanikud on selle ära keelanud. Mõnda kanalit pole ka lihtsalt mõtet salvestada.


Kasutan vanemat telerit, millel on tavaline analoog-videosisend. Peale millegi näppimist, ei tule enam pilt ette.

Kui Seadete alt resolutsioon liiga kõrgeks panna, ei suuda digibox sellist pilti analoogväljundi kaudu välja saata. Probleemi lahendamiseks on kaks võimalust. Kasvõi korraks HDMI sisendiga teler digibox'i taha panna ja SeadedPildiseaded alt panna Videoväljundiks PAL. Teine variant on digibox'i püsimälus sama seadistus ära muuta.

See käib nii:

 1. eemaldage digibox'i küljest toitekaabel (see, mis tuleb tepsliaugust).
 2. sihtides puldiga digibox'i, vajutage  MENU  nuppu ja hoidke seda all
 3. ühendage toitejuhe digibox'i külge tagasi
 4. mõne hetke pärast tuleb teleri ekraanile sinisel taustal „Upgrade menu“ jms. kirjad.  MENU  nupu võib nüüd lahti lasta. Kui ikkagi mingit pilti ei ilmu, võib  MENU  umbes 10s jooksul lahti lasta ja siis puldil  F1  nuppu vajutada.
 5. vajutage nool paremale
 6. tuleb menu „TV System“ jms.
 7. vajutate seal jälle nool paremale, niikaua, kuni tuleb kiri „PAL (576i)“
 8. nool alla ühe korra ja „Graph. Res.“ real valite parelmale noole abil „720×576“
 9. klõpsutate nool alla kuni kurson on „Save&exit“ real
 10. jälle vajutate nool paremale
 11. küsitakse kinnitust salvestamiseks, vajutad  OK 
 12. digibox teeb omale alglaadimise
 13. peale seda, peaks telekale jälle pilt ette tulema

kkk.txt · Viimati muutnud: 2013/02/26 16:14 persoon admin